Czy w każdym salonie wykonają korektę makijażu?

Warto wybrać taką kosmetyczkę, która specjalizuje się w naprawie makijażu permanentnego. Do wykonania korekty - coveru potrzeba więcej niż podstawowych umiejętności linergistycznych. Jest to osoby dział, który wymaga szkoleń, warsztatów i praktyki.

Czym kierować się, aby uniknąć nieudanego makijażu?

Należy do makijażu podejść na "sucho", bez zbędnych emocji. Decyzja co do makijażu
i kosmetyczki, która go wykona powinna powinna być przemyślana. Warto unikać "promocji życia", gdyż zawsze jest to kosztem czegoś, na przykład słabego sprzętu, toksycznych barwników lub braku korekty wliczonej w cenę. Linergistka powinna cechować się doświadczeniem, ciągłym podnoszeniem swoich kompetencji. Warto zapoznać się z pracami wykonanymi wcześniej przez tą osobę.

Czy można poprawić nieudany makijaż permanentny?

Tak. Źle wykonany makijaż można skorygować. W makijażu naprawczym stosuje się specjalne pigmenty kamuflażu, które pozwalają zakamuflować błędy i tym samym poprawić wygląd makijażu.

Najczęściej zadawane pytania

Nieudany makijaż permanentny, to coraz częściej pojawiający się problem. Skuszone bardzo niską ceną klientki wykonują makijaż, który daleko odbiega od profesjonalnego makijażu i wtedy zaczyna się problem. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyny możemy szukać
w braku umiejętności, nieodpowiednim sprzęcie, słabej jakości barwników oraz
w nieświadomości klienta. Wiele osób nie wie, że makijaż wykonuje się różnymi metodami,
z których nie wszystkie dobrze będą wyglądały przy danym typie urody. Najczęstsze wady makijażu, to: za jasne lub za ciemne brwi, asymetria makijażu, źle dobrany kolor. Czasami, aby skorygować makijaż potrzeba więcej niż jednej wizyty?

Naprawa nieudanego makijażu

Czy po zabiegu makijażu permanentnego oczu można stosować odżywki na porost rzęs?

Tak. Gdy oczy się wygoją można stosować odżywki lub sztuczne rzęsy.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego oczu?

Makijaż permanentny oczu należy odsunąć na późniejszy czas, gdy przechodzisz infekcję wirusową, używasz preparatu na porost rzęs, masz przedłużone lub zagęszczone rzęsy, przechodzisz infekcję lub choroby oczy, jesteś w ciąży, zażywasz leki sterydowe.

Czy po zabiegu powieki będą opuchnięte?

Po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego oczu, Twoje powieki mogą być delikatnie podrażnione i opuchnięte przez około 1 dzień. Po obkurczeniu linie wracają do swych naturalnych rozmiarów. Po zabiegu klientka otrzymuje szczegółowe wskazówki jak dbać o makijaż po zabiegu i w następnych dniach.

 

Najczęściej zadawane pytania

Kolorowanie górnej i dolnej krawędzi powieki pozwala podkreślić wyrazistość oczu. Mamy tu do wyboru delikatną kreskę, dzięki której rzęsy wydają się bardziej gęste oraz grubszą kreskę - dekoracyjną, gdy preferujesz mocniejszy makijaż oczu. Ten typ makijażu jest idealny dla Pań noszących okulary, dla których samodzielne wykonanie makijażu jest kłopotliwe.
Gdy zdecydujesz się na makijaż permanentny oczu, to Twoje oczy będą wyglądać pięknie
w sytuacjach, które nie sprzyjają posiadaniu makijażu - np. po basenie, saunie czy w łóżku.  Kreski permanentne oczu zapewnią ci perfekcyjne kreski na powiekach na wiele miesięcy bez żadnych poprawek.

Kreska Górna pozwala zagęścić linię rzęs. Ten rodzaj kreski jest bardzo subtelny i pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu. Większość nie zauważy makijażu, lecz pięknie podkreślone oczy i gęstsze rzęsy.

Kreska Dolna, to kreska, która dopełnia makijaż i sprawia, że oczy stają się optycznie większe. Dzięki specjalnej technice wykonywania kreski dolnej, Twoje oko nie będzie wyglądało jak "obciążone". Makijaż oczu pozwala na uwydatnienie pięknego kształtu oka lub też wykonać lekką korektę oczu, opadającej powieki,zmiana tendencji do opadania kącików do dołu.

Kreska dekoracyjna, to kreska dla tych Pań, które lubią mocniejszy i wyraźniejszy makijaż. Dzięki efektowi kreski dekoracyjnej, Twoje oczy będą zawsze gotowe na wszystkiego rodzaju wyjścia. Kreska pozwala na wzmocnienie oprawy oczu.

 

Makijaż oczu

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny ust?

Makijaż ust może utrzymywać się nawet 3 lata.

Czy będę miała opuchnięte usta po zabiegu?

Twoje usta po zabiegu mogą być lekko opuchnięte a skóra wokół nich trochę zaczerwieniona. Po kilku godzinach od zabiegu usta wrócą do normy. W ciągu tygodnia makijaż wyłuszczy się i jego barwa stanie się jaśniejsza nawet o 50%. Po około 4 tygodniach będzie korekta, podczas której makijaż będzie uzupełniony.

Jakie są przeciwwskazania wykonaniu makijażu ust?

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego ust: infekcja górnych dróg oddechowych, choroby krwi, gorączka, zaawansowana cukrzyca, choroba nerek, choroby skóry, zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby, choroba nowotworowa - tylko w trakcie leczenia, ciąża, stany zapalne w okolicy ust i twarzy, jaska, aktywne leczenie, aktywna opryszczka.

Najczęściej zadawane pytania

Makijaż permanentny ust, to również jeden z najczęściej wybieranych makijaży. Zapewnia ustom piękny efekt na długi okres bez konieczności używania kolorowych kosmetyków. Makijaż wykonuje wykwalifikowana lingeristka za pomocą specjalistycznego sprzętu. Makijaż ust jest idealny, gdy chcemy wyrównać asymetrię ust, delikatnie powiększyć lub pomniejszyć usta, bądź podkreślić ich linię. Dzięki makijażowi permanentnemu usta stają się symetryczne, wyraziste oraz pełniejsze. Odcień ust dobierany jest wraz z Klientką. Lingeristka pomoże dobrać taki kształt i kolor ust, aby efekt nie był groteskowy czy przerysowany.

Kontur ust z cieniem, to idealne rozwiązanie, aby przywrócić ustom piękny kontur, który mógł zaniknąć na przestrzeni lat, lub z uwagi na przebytą opryszczkę. Pozwala na wyregulowanie kształtu i nada Twoim ustom wyrazistości. Dzięki tej metodzie usta będą wyglądały pięknie przez całą dobę, bez konieczności poprawiania makijażu np. po jedzeniu, czy sporcie. Kolor dobierany jest wraz z Klientką. Ta metoda daje efekt rozproszenia pigmentu 2-3 mm w głąb czerwieni.

Kontur ust przeżywa obecnie swój renesans. Metoda ta działa analogicznie jak konturówka narysowana równiutko przy naturalnej linii warg. Dzisiejszy kontur ust, to taki, który ciężko odróżnić od naturalnego odcienia czerwieni wargowej. Odcień jest tak dobierany, aby nie wyglądał sztucznie. Wiele kobiet decyduje się na barwę w tonacji zgaszonego różu. Usta wyglądają na pełniejsze i nabiorą ładniejszego kształtu.

Makijaż całych ust, polega na delikatnym zaznaczeniu konturu czerwieni wargowej
i naniesieniu koloru do środka ust. Makijaż jest nasycony przy konturze i stopniowo rozjaśnia się ku środkowi ust. Metoda ta gwarantuje naturalny wygląd profesjonalnie wykonanego makijażu. Jedną z zalet tego makijażu jest delikatne powiększenie ust i nadanie im soczystego kształtu. Kosmetyczna operuje kilkoma kolorami pigmentów i wyraźnie rozświetla te fragmenty ust, w których odbija się światło. Idealnie wykonany makijaż permanentny ust powinien utrzymywać się około 3 lat.

Metoda bezkonturowa, polega na wprowadzeniu pigmentu bez wyraźnego zaznaczenia kształtu ust. Metoda ta polega na punktowym barwieniu ust, która pozwala na uzyskanie ważenia trójwymiarowości warg.

Makijaż ust

Czy wykonanie makijażu boli?

Jest to ingerencja w warstwę skóry ale stosowane są środki miejscowo znieczulające. Klientki najczęściej po zabiegu są pozytywne zaskoczone, gdyż ból był znikomy.

Jak dbać o makijaż po zabiegu?

Polecana jest maść z pantenolem, która ma działanie przeciwzapalne. Polacane są również kremy z filtrem, gdy wychodzimy na słońce. W pierwszym okresie po zabiegu zaleca się zrezygnować z basenu czy solarium. Ważne jest nawilżanie, gyż skóra po zabiegu potrzebuje ochrony. Bardzo ważne jest stosowanie się do zaleceń kosmetyczki - linergistki, która po zabiegu przekaż dokładne zalecenia jak dbać o skórę po wykonaniu makijażu permanengo.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Trwałość makijażu permanentnego, to indywidualna kwestia związana z wieloma czynnikami, do których zaliczamy predyspozycje skóry, jakość barwników, pielęgnacja. Makijaż w zależności od metody utrzymuje się najczęściej od 1,5 roku do 2-3 lat.

Najczęściej zadawane pytania

Makijaż permanentny brwi, to zabieg ingerujący-upiększający. Istotą tego zabiegu jest podanie płytko pod skórę odpowiedniego pigmentu - barwnika. Tym się różni od tatuażu, że wprowadza się go do płytszej warstwy skórnej.

Makijaż permanentny brwi, to jeden z najczęstszych makijaży wybieranych przez kobiety. Pozwala na zniewalający wygląd oraz dzięki niemu możemy uniknąć codziennego makijażu brwi, przez co oszczędzamy czas. Odpowiednio podkreślone brwi dodają charakteru twarzy
i równoważą jej wygląd. Łuk brwiowy odzwierciedla Twój nastrój i może sprawić, że kobieta wygląda młodziej.

Makijaż permanentny OMBRE, to jeden z najczęściej wybieranych metod makijażu permanentnego. Metoda to rożni się od klasycznej pigmentacji, gdyż w sposób subtelny
i delikatny podkreśla brwi. Brwi nie są jednolite, lecz gustownie wycieniowane. Brew wykonana tą metodą jest jaśniejsza u nasady oraz bardziej nasycona przy końcówce.

Metoda włoskowa, pozwala w dość efektywny sposób zagęścić brwi u kobiet i u mężczyzn. Pozwala również na odbudowę ubytków w łuku brwiowym, np. po urazach, po chorobie czy nieumiejętnej depilacji. Metoda ta pozwala również na na symetryzowane brwi. Dzięki tej metodzie możliwe jest nadanie brwiom efekty 3D. Metoda ta dodaje "nowe włoski", sprawiając wrażenie naturalnych. Zabieg jest bardzo naturalny, lecz pozwala podkreślić łuk brwiowy oraz oczy.

Microblading, inaczej metoda piórkowa makijażu permanentnego. Pozwala osiągnąć efekt pięknych, zagęszczonych brwi przez ponad dwa lata. Jest ot bardzo precyzyjna metoda makijażu. Za pomocą cienkich nożyków na skórze rozprowadzany jest pigment, który imituje włoski. Brwi wyglądają bardzo naturalnie, mają perfekcyjny kształt oraz odpowiednie wypełnienie. To metoda dla każdego, komu zależy na maksymalnie naturalnym efekcie wypełnienia oraz odpowiednim kształcie brwi.

Metoda cieniowania będzie doskonała dla osób, które potrzebują wyrównania kształtu
i podkreślenia koloru. Jej zaletą jest nadanie brwiom odpowiedniej głębi, podkreślenia ich koloru oraz nadanie trójwymiarowego charakteru. Metoda ta przydatna jest w przywracaniu symetrii brwi lub ukryciu ewentualnych niedostatków. Tego rodzaju makijaż pozwala zaakcentować kolor i sprawia, że brwi wyglądają nienagannie. Metoda ta pozwala uzyskać efekt taki sam jak przy użyciu kredki do brwi czy cienia.

 

Makijaż brwi

Usługi

Zdjęcia poglądowe, zasoby Internetu, Shutterstock

Zadzwoń: +48 604 187 567