Makijaż permanentny zagościł na stałe na naszym rynku kosmetycznym. Warto w tym miejscu podkreślić, że makijaż permanentny należy do kategorii stałych makijaży, gdyż utrzymuje się na skórze od 2 do 5 lat. Dla osób, które lubią co chwile zmieniać swój wygląd, makijaż permanentny może nie być dobrym rozwiązaniem.Makijaż permanentny to zabieg ingerujący w strukturę naszej skóry, dlatego może towarzyszyć mu pewien dyskomfort związany z bólem, lecz sam zabieg zaliczany jest do kategorii nieinwazyjnych i bezpiecznych, pod warunkiem, że zostanie wykonany poprawnie, przez wykwalifikowany personel stosujący odpowiedni sprzęt i pigmenty. Warto zwrócić uwagę, jakie doświadczenie ma osoba wykonująca makijaż.Każdy z klientów jest indywidualny i inaczej może zareagować w okresie po zabiegu. Dlatego o wszystkich wątpliwościach, co do swojego stanu zdrowia należy poinformować kosmetyczkę, a wcześniej skonsultować się z lekarzem, gdyż zdrowie jest najważniejsze. Szczerość, to wyznacznik bezpieczeństwa!

Przy wyborze gabinetu warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, komfort i aseptykę.

Bezpieczeństwo makijażu permanentnego, to przede wszystkim sterylność i higiena. Profesjonalne linergistki dezynfekują sprzęt i miejsce wykonania makijażu po każdym zabiegu. Stosowane są również jednorazowe  - sterylnie zabezpieczone igły i ostrza. Gabinety winny być zaopatrzone w jednorazowe artykuły oraz środki higieniczne. Zabieg makijażu powinien być wykonany w rękawiczkach. Warto zapytać czy powyższe kryteria dany gabinet spełnia.

Po wykonaniu makijażu permanentnego należy stosować się do zaleceń kosmetyczki.

W artykule Jak przygotować się do zabiegu Makijażu Permanentnego? można zapoznać się z listą przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego. Gdy mamy wątpliwości, co do stanu naszego zdrowia, to należy skonsultować się z lekarzem.

 

 

Czy Makijaż Permanentny jest bezpieczny?

06 sierpnia 2019

Zadzwoń: +48 604 187 567